September 16, 2017

I hear A LOT of people talk about how expensive it is to eat healthy. I get it...kind of. It can be a bit of a sticker shock to look the chicken we sell at $4.50/lb when you can get it for $0.99/lb at the store. Or our eggs that are $4.00/dozen and you could get them f...

Please reload

Featured Posts

We get so busy that we generally do most of our shopping online. If you're curious about our 'non-farm' necessities...have a peek.

For workouts:


For ent...

What's on our holiday list?

November 21, 2018

1/10
Please reload

Recent Posts

January 22, 2019

January 22, 2019

October 9, 2018

October 9, 2018

June 14, 2018

June 3, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags